اطلاعات پروژه

آنچه باید درمورد دزدگیر اماکن و ساختمانها بدانید

دزدگیر اماکن سیستمی است که برای شناسایی ورود افراد متفرقه و غیرمجاز به ساختمان ها و اماکن مختلف استفاده می شود.

این سیستم هنگام گذشتن از حریم شخصی مشخص شده و یا شکستن قفل دزدگیرها فعال شده و با اعلام صدا این کار غیرقانونی را اعلام میکند.

از دزدگیرها در اماکن مسکونی، صنعتی، تجاری، و نظامی استفاده می شود.این سیستم به خوبی می تواند از مال و جان افراد در مقابل سارقین و خرابکاران مراقبت نماید.

همچنین در زندان ها و اماکن عمومی برای کنترل کارکنان و افراد از این سیستم نظارتی بهره می برند.

سازنده این دزدگیرها فردی آمریکایی به نام ریورند اگوستیس است.

گاهی بعضی از سیستم های هشدار دهنده تنها به منظور حفاظت از ساختمان در برابر سارقان هستند ولی بعضی دیگر هشدار دهنده ی آتش نیز هستند. بعضی از دزدگیرها به دوربین مداربسته هم متصل می شوند و همزمان فعالیت سارقین را ضبط میکند.

تجهیزات دوربین مدار بسته
تجهیزات دوربین مدار بسته

طراحی دزدگیرهای اماکن

پنل کنترلی:

در واقع پنل همان مغز دزدگیر است. این قسمت توانایی خواندن سیگنال های ورودی، وضعیت روشن/خاموش و تشخیص ورود غیر مجاز را دارد. انواع مدرن آن، به شکل یک یا چند بورد کامپیوتری است که داخل یک محفظه فلزی قرار دارد و به یک منبع تغذیه متصل است.

سنسورهای دزدگیر:

حسگرها می توانند فعالیت های غیرمجاز موجود در اماکن را شناسایی کنند. مناقطی که باید مورد حفاظت قرار بگیرند، شناسایی شده و سنسورها را در این اماکن نصب می نماند. این مکان ها می توانند داخل و یا اطراف منطقه ی مورد نظر باشد.

طرز عملکرد سنسورها متفاوت است. سنسورها به منظور حفاظت از درب ورود، خروج و پنجره ها ، مانیتورینگ حرکت، ارتعاش، حرکت اجسام و … طراحی شده اند.

 تجهیزات هشدار دهنده:

سیستم هشدار دهنده می تواند وضعیت خطر را به کاربر یا نیروهای امنیتی اعلام نماید.

سیستم دزدگیر می تواند هشدار ها را به صورت زنگ، آژیر، و یا چراغ چشمک زن، ارائه نماید.

یکی از کارایی های مهم تجهیزات هشدار دهنده عبارت است ازاطلاع رسانی به صاحب ساختمان و همچنین ترساندن سارقین و متواری نمودن آنان.

این دستگاه ها دارای قسمت حافظه می باشند و فرد می تواند تعدادی شماره تلفن در حافظه آن ذخیره نماید. آنگاه زمانی که دزدگیر احساس خطر کند، با شماره های موجود در حافظه تماس گرفته و آژیر پخش می کند و مالک را از احتمال خطر مطلع میکند.

در نوع دیگر این دستگاه بجای پخش آژیر به هنگام تماس تلفنی، آدرس و پیامی را که مالک دستگاه بر روی آن با صدای خود ضبط نموده ، پخش می شود و بنابراین کاربر می تواند یکی از شماره های دستگاه را به نیروی انتظامی و یا گشت نگهبانی محله اختصاص دهد.

دستگاه ها ۲ یا ۸، ۱۲ یا ۲۰ شماره را در حافظه ذخیره می کنند و به نوبت شماره گیری میکنند.

هدف از نصب دزدگیر
هدف از نصب دزدگیر
صفحه کلید:

رابط بین انسان و دزدگیر است و بر روی دیوار نصب می شود.

اتصالات داخلی:

اجزای مختلف دزدگیر، توسط اتصالاتی با سیم و یا بدون سیم و از طریق شبکه به یکدیگر متصل می شوند.

تجهیزات ایمنی:

از تجهیزاتی مانند دوربین های مدار بسته، لیزرها و نورافکن ها برای ضبط حرکات مشکوک استفاده می کنند.

تجهیزات دزدگیرها
تجهیزات دزدگیرها

شرکت ایمن صنعت، ارائه دهنده انواع دزدگیرهای دیجیتالی می باشد. شما عزیزان میتوانید با مشاوران ما ارتباط برقرار کرده و این محصول را  خریداری نمایید.

تلفن تماس: ۷۸-۱۲-۶۷۸-۰۹۱۲