اطلاعات پروژه

معرفی دوربین های مدار بسته

توسط دوربین مدار بسته، می توانید تصاویر را به منظور اهداف نظارتی و یا  شخصی ضبط نمایید.

در سال ۱۹۴۲ اولین بار دوربین مدار بسته، توسط ارتش آلمان مورد استفاده قرار گرفت. آنها برای نظارت بر روی روند پرتاب موشک های خود، از دوربین مدار بسته استفاده کردند.

در سال ۱۹۴۹ دوربین های تجاری، برای اولین بار توسط آمریکا به بازار عرضه گشتند. نکته ی مهم و قابل توجه این عرضه تجاری، این بود که نیازی به هیچ مجوز دولتی برای بهره بردن از دوربین های مدار بسته نبود.

دلیل نیاز ما به دوربین های مدار بسته چیست؟

-امنیت:

همه ی ما میدانیم امروزه نیاز به امنیت در محل کار و حتی خانه ها، روز به روز بیشتر احساس می شود.

یکی از راه های بسیار موثر و اقتصادی برای افزایش امنیت در مکان های عمومی، مسکونی و تجاری استفاده از دوربین های مدار بسته است.

نظارت:

به منظور نظارت بر اماکن عمومی، نظارت بر کار کردن کارمندان، ترافیک و حتی نظارت بر روی نوزادان و بسیاری از موارد دیگر، می توان از دوربین های مدار بسته استفاده نمود. هیچ فرقی ندارد دوربین ها کجا نصب می شوند و شما با چه هدفی نیاز به نظارت دارید.

پیشگیری:

طبق تحقیقات انجام شده، ثابت شده استفاده از دوربین ها می تواند نقش بسیار موثری در کاهش بروز جرائم داشته باشد.

افرادی که میخواهند کارهای غیر قانونی انجام دهند، زمانی که بدانند در معرض نظارت هستند، از ارتکاب جرم منصرف میگردند.

 

دوربین های مدار بسته با توجه به ویژگی ها و نوع کاربردشان به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که در این قسمت به معرفی هر یک میپردازیم:

دوربین های آنالوگ معمولی:

از ساده ترین و رایج ترین نوع دوربین های مدار بسته هستند. این دوربین ها برای کاربران خانگی و یا کسب و کارهای کوچک بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند.

سیستم دوربین های آنالوگ، از یک یا چند دوربین آنالوگ، یک دستگاه DVR و کابل کواکسیال (جهت اتصال دوربین به DVR) تشکیل شده است. این دوربین ها در مقایسه با سایر دوربین های مدار بسته، از کیفیت کمتری برخوردار هستند.

دوربین مدار بسته
دستگاه DVR برای ضبط تصاویر
دوربین های آنالوگ HD:

تفاوت بزرگ این دوربین ها، با دوربین های آنالوگ معمولی در کیفیت و رزولوشن تصاویر ضبط شده می باشد. با استفاده از این دوربین ها میتوان به راحتی صورت اشخاص را تشخیص داد و از آن بعنوان مدرک جرم استفاده نمود.

این دوربین ها در مقایسه با دوربین آنالوگ معمولی، تفاوت قیمت خیلی زیادی ندارند لذا می توانند انتخاب مناسبی برای کاربران خانگی و تجاری باشند.

در این تصویر میتوانید تفاوت دوربین های آنالوگ معمولی را با HD ببینید.

تفاوت دوربین مدار بسته
تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و HD
دوربین های مدار بسته اینترنتی (تحت شبکه):

برخی از افراد این دوربین ها را با نام های دیگری همچون دوربین IP و یا دوربین های تحت شبکه نیز میشناسند.

با استفاده از این سیستم می توانید آدرس IP را بر روی آنها تنظیم نموده و از طریق شبکه یا اینترنت، تصاویر ارسالی توسط دوربین را بصورت آنلاین مشاهده نمایید.

دوربین های تحت شبکه دارای تجهیزات و پیچیدگی های گسترده تری هستند. این دوربین ها از لنز، سنسور، چیپ شبکه، چیپ فشرده سازی و پردازشگر تصویر تشکیل شده اند. زمانی که از سنسورها، نور عبور کند به سیگنال های دیجیتال تبدیل می شود و بوسیله ی پردازشگر تصویر پردازش میگردد. آنگاه این دیتا فشرده سازی می شود و بر روی شبکه ارسال میگردد.

 

دوربین های مدار بسته، از لحاظ ظاهری نیز به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • -دوربین های ثابت و متحرک
  • -دوربین های دام، اسپید دام، جعبه ای و بولت
  • -دوربین های بی سیم و سیم دار
  • -دوربین های دید در شب یا روز

 

 

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و آشنایی بیشتر با نحوه خرید دوربین مدار بسته و قیمت آن ، با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید تا بصورت رایگان شما را برای خرید بهتر راهنمایی نمایند.

کارشناسان واحد فروش شرکت ایمن صنعت به شما کمک میکنند نسبت به نیاز خود ، بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

در صورتی که دوربین مورد نظر خود را از قبل انتخاب نموده و نیازی به دریافت مشاوره ندارید، می توانید خرید آنلاین خود را به راحتی از سایت ما انجام دهید.

همچنین در صورت نیاز می توانید از کارشناسان نصب ما برای نصب دوربین ها و اطلاع از اقلام مورد نیاز، در محل مورد نظرتان بهره ببرید.  درخواست شما توسط کارشناسان مجرب و با سابقه ما راه اندازی شده و دوربین های مدار بسته را با نهایت دقت و سرعت برای شما نصب مینماند.

تلفن تماس و مشاوره رایگان: ۷۸-۱۲-۶۷۸-۰۹۱۲